Pozvánky

Kapitánská lesní škola vodních skautů 2022

10. – 12. června Velké Dářko, 12. – 21. srpna Prácheň u Horažďovic, 30. září – 2. října Roztoky u Křivoklátu, 25. – 27. listopadu Tortuga Nymburk

Akce je určena zejména dospělým vedoucím oddílů vodních skautů a oddílů, které tráví více času u vody, a také dalším zájemcům o prohloubení vodáckých znalostí a dovedností. Po úspěšném absolvování KLŠVS a složení kapitánské zkoušky získají účastníci kapitánský dekret a také Osvědčení o absolvování Kurzu vodní turistiky akreditovaného Ministerstvem školství. Registrovat se lze do 15. května přes SkautIS.

Skautské vzdělávací setkání Trignis 2022

4. – 6. března v Arcibiskupském gymnáziu na Praze 2

Pro zájemce od 16 let bude v Praze skautské vzdělávací setkání Trignis. Je zaměřené na duchovní, skautský, společenský a kulturní rozvoj účastníků. Účastníci mají na výběr volitelné workshopy a večer mohou jít na koncert. Spaní bude možné ve vlastním spacáku v budově gymnázia nebo vedle v hostelu, ten si účastník musí objednat sám. Stravovat se je možné na místě akce. Registrovat se můžete do naplnění kapacity na webu Trignis.

ČK Vocať pocaď

18. – 20. března Skautská chata Seleška, 29. dubna – 1. května Skautský dům Hostinné, 3. – 5. června Chata Espero Rejdice, 7. – 9. října Skautská chata Seleška

Čekatelský kurz Vocať Pocaď je víkendový kurz určený pro aktivní členy od 15 let. V rámci kurzu si účastníci osvojí oblasti čekatelské zkoušky, kterou na konci mohou získat.

VLK Lyra

12. – 20. srpna Lesní Hluboké, 30. září – 2. října Pálava, 18. – 20. listopadu Předklášteří (zkouškový víkend)

Vůdcovský lesní kurz Lyra je určen skautkám starším 18 let se složenou čekatelskou zkouškou a dokončeným zdravotnickým kurzem před závěrečným víkendem. Kurz se snaží o předávání zkušeností, znalostí a dovedností formou prožitkové pedagogiky, praxí, sdílením, diskuzemi i prací na vlastním projektu. Nedílnou součástí je také duchovní rozvoj a kultivace skautské praxe. Kapacita kurzu je 24 účastnic a čtyři náhradnice. Již probíhá přihlašování, po naplnění kapacity bude ukončeno.

Skautský institut v Olomouci hledá nové členy týmu

Facebook: @siolomouc, e-mail:

Pobočka Skautského institutu (SI) v Olomouci hledá posily do svého týmu na realizaci akcí. Zájemci si mohou vyzkoušet moderování a přípravu akcí jak naživo, tak i online. O nováčky se postarají starší členové týmu. SI hledá zejména lidi z okolí Olomouce nebo studenty, kteří ve městě studují.

Skautský sbor nabírá nové posily

Každé úterý od 18:30 v Praze (dle aktuální situace)

Zájemce a zájemkyně, které baví zpívat a mají chuť se v hudbě rozvíjet, uvítá skautský sbor. Zpívá mix všech žánrů od klasiky přes jazz až po hudbu 21. století. Uskupení má zájem o začátečníky i pokročilé a na věku nezáleží. Sbor vede studující sbormistryně Týna. Cílem je se v hudbě posouvat a zpívat pro radost účinkujících i diváků, pro které chystají koncerty již tento rok. Nejvíce hledají mužské hlasy a soprány.

iSCOUT

Termín online akce: 5. března 2022, 19–23 hodin

www.iscoutgame.com

Mezinárodní skautská hra pro 8–25členné týmy od 16 let věku, při které potřebujete internet, notebooky a mobily na fotky, to je iSCOUT. Bez znalosti angličtiny se neobejdete. Vyhrává skupina, která správně zodpoví co nejvíce otázek o cestování. Tým může soutěžit z více míst, ale je nutné se mezi sebou dorozumět pomocí služeb typu WhatsApp či Skype. Poplatek je dobrovolný.