Pozvánky

Na jamboree se SOSkou

30. července – 14. srpna

Výstaviště, Praha

Přihlašování pro účastníky jsi nestihl nebo nemáš čas po celou dobu trvání akce, přesto si však Středoevropské jamboree nechceš nechat ujít? Skautská ochranná služba hledá dobrovolníky starší 15 let, kteří pomohou se zajištěním bezpečnosti akce. Na oplátku nabízí účast na programu během volna, mezinárodní zážitky a cenné zkušenosti, a to zcela zdarma. Zájemci se do konce června mohou ozvat vedoucímu SOS Hrošíkovi na .

Elixír

30. září – 2. října

Nové Město nad Metují

elixir.skaut.cz

Pro všechny činovníky a ostatní, co se podílí na činnosti skautských oddílů, je na podzim připraven víkend plný inspirace a sdílení zkušeností. Účastníci se mohou těšit například na besedy se známými osobnostmi, čajovnu, prohlídku renesančního města nebo sportovní hry. Před dvěma lety musela být akce převedena do online podoby, letošní Elixír je tedy po delší době příležitost osobně načerpat sílu do skautské činnosti.

Večerníček – večerní čekatelský kurz

19.10./2.11./9.11./23.11./30.11.

COPTH, Praha 9, Vysočany

brdskalesniskola.cz/vecernicek

Večerní čekatelský kurz je určený pro členy Junáka, kterým je více než 25 let a je pro ně problém, kvůli soukromým povinnostem, uvolnit se na tři víkendy. Kurz bude mít podobu 5 večerních seminářů a bude zakončen zkouškou dle Řádu pro vzdělávání činovnic a činovníků.

Napříč Prahou přes tři jezy

28. září

Praha – smíchovský přístav

3jezy.skauting.cz

Závod a volné splutí Vltavy se uskuteční v tradičním svatováclavském termínu. Trasa závodu je dlouhá 6 a půl kilometru a vede centrem Prahy přes Štikovský, Staroměstský a Helmovský jez. Akce je pořádaná skauty, ale zúčastnit se může i veřejnost. Registrovat se můžete s posádkou či oddílem od 7. do 21. září.