sloupek Inspirace

Tříkrálový online ples

Každý rok 9. středisko Jana Boska z Olomouce pořádá Tříkrálový ples dobré vůle. Do poslední chvíle jsme se domnívali, že ples tento rok proběhne „naživo“. Koronavirová situace se ale zhoršila a my jsme stáli před nelehkým rozhodnutím.

Tříkrálový ples je důležitou součástí našeho skautského roku. Už minulý rok jsme jej museli přesunout do onlinu. Tentokrát jsme doufali, že se všichni potkáme osobně. Bohužel se ale změnila pravidla a my si kladli otázku, jestli ples zrušit, nebo jej během jednoho měsíce opět připravit v online verzi. Zvolili jsme druhou variantu. Hledali jsme možnosti, jak přenést akci do online prostředí tak, aby byla dostatečně atraktivní, lidé se u ní mohli bavit a zároveň nezapomněli na jeden z podstatných důvodů jejího konání − koupí vstupenky nebo sponzorským darem přispět na sbírku zvolené instituci. Tento rok jsme se rozhodli pro Centrum Seňorina, které přispívá k rozvoji kvality života osob trpících Alzheimerovou nemocí i dalšími typy demencí a zároveň podporuje i rodiny pacientů.

Po dlouhých hodinách práce vzniklo cca 30minutové video, které jsme streamovali. Plesem nás provázely moderátorky, nechybělo předtančení, příchod tří králů, hudba či zpověď členů střediska. Před vlastním zahájením jsme zvolili i silnou propagaci v podobě videí a fotek, kterými jsme chtěli potenciální účastníky motivovat ke zhlédnutí připraveného materiálu. I přes to, že jsme se nemohli na plese vidět všichni osobně, setkávali jsme se v menších skupinách naživo a sdíleli si dojmy. Nakonec se vše povedlo a částka 9 120 korun, kterou jsme vybrali, putovala do centra pro seniory.

autorka: Agáta Dokoupilová

Organizátorka Tříkrálového online plesu