Sloupek

Hola hola, jaro volá

Poslechněte si sloupek načtený umělou inteligencí:

Jaro je tu, léto za rohem – vstupujeme do části roku, která láká k trávení času venku.

Roverský odbor vám proto přináší pár nápadů, jak toho využít, ať už sami nebo s kmenem.

Zmapování nelegálních skládek: Porozhlédněte se v okolí svého bydliště po černých skládkách, nafoťte je a nahrajte do projektu ZmapujTo nebo je rovnou oznamte na radnici.

Zahradničení: Jaro je nejlepším obdobím na zasazení rostlin. Ať už na zahradě nebo na balkoně v truhlíku, vypěstujte si okrasnou květinu, ovoce či zeleninu. Jste-li zahradníci-začátečníci, velice jednoduché je starat se třeba o hrášek nebo ředkvičky.

Stezka Českem: Jedná se o dálkovou trasu po hranicích a středem naší země. Není vůbec nutné ji hned projít celou najednou, mrkněte se třeba na etapu nebo dvě poblíž vašeho bydliště.

Deník: Veďte si deník ze svých toulek přírodou. Jakých věcí si při cestě všímáte? Co vás cestou napadá? Jaká místa vás zaujala a čím?

Turistické značení: Na území ČR vede více než 43 tisíc kilometrů značených cest, které značkaři Klubu českých turistů každé tři roky kompletně kontrolují. Zapojte se mezi značkaře a pomozte obnovit a udržovat turistické značení ve svém okolí.

Hodně štěstí!

Pocházím z Brna, kde odmalička skautuju ve slatinském oddíle. Během studií v Coloradu jsem přičichla k fungování amerických Venture Scouts, což mě po návratu domů inspirovalo k rozjetí roverského programu v regionu. Organizuju jihomoravské roverské víkendovky Kořeny a připravovala jsem Obrok21. Zvědavost více nahlédnout pod pokličku roverskému programu v Junáku mě nakonec přivedla až do Roverského odboru. Momentálně mě většinu času naleznete ve Skotsku v Glasgow, kde studuju francouzštinu a politiku.