Sloupek

Jak na skautské prázdniny v zahraničí

Poslechněte si sloupek načtený umělou inteligencí:

Chcete vyrazit s kmenem? Zkuste mezinárodní skautskou akci v Evropě jako účastníci! Čeká vás zhruba týden programu se stovkami vrstevníků a vrstevnic i plánování cesty tam a zpět. Láká vás spíše táboření v zahraničí a kratší výlety po okolí? Tábořiště jsou většinou u mezinárodních skautských základen, které je provozují. Plánování cesty vás opět nemine.

Jste rozhodnutí vyrazit sami nebo ve dvojici a nedáte dohromady více než týden? Vyrazte jako součást International Service Team (IST) na mezinárodní skautskou akci v Evropě. IST jsou dobrovolníci a dobrovolnice, kteří pomáhají organizátorům akce, mají snížený účastnický poplatek a volno na program. Máte více času? Přihlaste se do týmu mladých dobrovolníků a dobrovolnic na mezinárodních skautských základnách. Čeká vás ubytování a strava zdarma, práce i zábava a třeba i cestování po okolí. Obě možnosti jsou většinou, ale ne vždy, pro 18+.

Kde najít, co hledáte

Většinu mezinárodních skautských akcí, základen a tábořišť najdete v naší Mapě možností (bit.ly/mapa_moznosti). Každé místo má svůj popisek s kontaktem. Lovit můžete i v Evropské skautské platformě Azimuth (azimuth-weconnect.eu), kde je možné spojit se i s jinými RS. Přihlaste se skautským mailem. Všechny možnosti blíže představuje Mezinárodní skauting na Křižovatce. Na Facebooku Mezinárodní skauting se objevují jedinečné možnosti. Když si nevíte rady, pište na .

Markéta Byrtusová, koordinátorka mezinárodní spolupráce