Kde se ty peníze berou?

autorka: Marie Procházková – Azu, roveři z Velkého Meziříčí

Psal se červen 2017, pár sedmnáctek jelo na Obrok a v Praze jsme zapadly do jedné čajovny. „Tady je to skvělý, proč nemáme podobný místo u nás v Meziříčí?“ zaznělo teskně. Zároveň jsme si vymezily své možnosti: můžeme sedět, stěžovat si, fňukat, či dokonce hystericky štkát nad tím, že u nás podobné místo není. Nebo taky můžeme zvednout pozadí a zařídit, aby u nás podobné místo bylo.

Jak už to tak bývá, z nejvíc random nápadů často vznikají naprosto nejlepší akce. Ta naše dostala jméno Káva od srdce a její vize byla, že uspořádáme víkendovou kavárnu, čajovnu s veřejnou sbírkou. S nápadem jsme se inspirovali od skautů z Moravských Budějovic

Vybrali jsme rodinu po těžké autonehodě, které jsme chtěli výtěžek věnovat. Jeho výši jsme předem odhadovali na dvacet tisíc.

Víkendu předcházely měsíce plánování, chystání a povinností. S většími či menšími obtížemi se nám však podařilo proměnit vizi ve skutečnost a najednou jsme na městském úřadě počítali obsah kasiček. 160 tisíc korun – koukali jsme na výsledek a celému kmeni hromadně spadla brada.

Letos jsme pořádali již třetí ročník a brada nám padat nepřestává. Za druhý rok 130 tisíc korun a za třetí 227 tisíc korun. Vlastně jsme vybrali už víc než půl „míče“ a ani nevíme jak. Co však díky kavárně víme je, že náš kmen je parta úžasných lidí, kteří jdou do věcí naplno. Víme, že společně dokážeme neskutečné věci a že heslo „Sloužím“ pro nás nezůstalo jen na papíře.