Sloupek

Programy na klíč

Možná už jste zaslechli, že odbory, pracovní skupiny a další týmy Junáka pořádají takzvané vzdělávání na klíč. Program na klíč je kurz, který organizátoři ušijí přímo na míru vaší střediskové radě, oddílovému vedení nebo roverskému kurzu. Nabídka témat je široká – od činovnické práce v rámci vedení mladších členů hnutí přes zamýšlení se nad principy skautingu až po environmentální dopad skautingu na planetu nebo nabídku realizace projektů v zahraničí.

Programy na klíč, které vám nyní představím, pro vás rádi připravíme v Roverském odboru.

Prvním programem, který nabízíme, je kurz „Stal jsem se roverem, co teď?“ Tento program je určený pro nově příchozí rovery a rangers, jimž představíme možnosti, které jim roverský svět nabízí. Vysvětlíme, co je to roverský program a jak funguje, a ukážeme širokou škálu aktivit, kterým se můžete věnovat například i v zahraničí.

Dále nabízíme program „Kde začít při práci s rovery?“, jehož cílem je ukázat, jak s roveringem vůbec začít pracovat. Předáme vám konkrétní tipy, jak je třeba pracovat se specifiky roverské výchovné kategorie oproti vedení mladších členů hnutí. Budeme se věnovat tématu roverských společenství a poradíme, co dělat, když vás není dost na založení roverského kmene.

Jste-li činovníky na střediskové radě, mohl by vás zajímat i seminář „Roveři nad zlato“, který jsme připravili společně s odborem pro personalistiku. Na tomto kurzu probereme, jak nejlépe podpořit rovery a rangers, aby byli motivováni přebírat role a funkce v oddíle či na středisku.

Doufám, že se s vámi brzy setkáme a společně povedeme plodnou diskuzi o roveringu ve vašem středisku!

Julie Motalová – Julča