Sloupek zahraničí

Kupa zábavy plná výzev a otázek?

Kupa zábavy plná výzev a otázek? To je iScout Game!

Naši RS hrají už několik let rok co rok iScout Game, letos jsem se k nim poprvé přidala i já! Byla to zábavná noc plná akce, hráli jsme i s dalšími skauty a užili si zábavnou přespávačku. iScout Games bych doporučila všem roverům, rangers i vedoucím.

Co to vlastně iScout Games je?

Je to víceméně online hra, se kterou přišli v roce 2009 nizozemští skauti. Probíhá každý rok. Náplní hry jsou jednak velmi specifické otázky, a také plnění zábavných výzev. Cílem je odpovědět na co nejvíce otázek! Otázky ale dostanete až podle toho, jak splníte výzvy. Výzvou může být například: „Udělejte si podvodní selfie v kroji a zasalutujte“

(tuto výzvu jsme plnili na začátku března), „zorganizujte závod na kolech“ nebo „vlezte alespoň v pěti lidech na toaletu Dixi“. Ze všech splněných výzev musíte doložit organizátorům fotografie nebo videa, aby mohli ověřit splnění úkolu.

Co ke hře potřebuji?

Potřebuješ tým 8-25 skautů starších 16 let. Abyste mohli úkoly plnit, je nezbytné, aby vás bylo alespoň osm. Můžete si pak úkoly rozdělit – jedna skupina plní výzvy a druhá odpovídá na otázky. Nezapomeň si ještě počítač, chytrý telefon a zůstaň připojen k internetu. Nejdůležitější je ale motivace a kreativita!

Pokud v tobě iScout Game vzbudila zájem, zadej do vyhledávače https://iscoutgame.com/en/home, kde získáš více informací a můžeš se také zapsat na další iScout Game, která proběhne 2. března 2024! Registrace se spouští ke konci roku 2023.

Autorka: Valerie Savanjo – Vali – rakouská rangers, skautuje v Innsbrucku