Letní výzvy

Léto se blíží mílovými kroky a s ním i tábory a mnohá dobrodružství. Pro zpestření proto nabízíme pár výzev a tipů, kterými si můžeš své zážitky okořenit. Výzvy můžeš plnit i mimo tábor.

Seznam výzev:

1. Mluv celý den cizím jazykem (platí i mimo tábor, například v obchodě).
  2. Vyfoť si šílené selfíčko s Roverským pařezem a postni ho na sociální sítě s hashtagem #roverskyparez. Zapoj do toho i ostatní skauty.
  3. Nauč se haku, popřípadě jiný tanec, a použij ji ráno místo rozcvičky.
  4. Najdi ve svém okolí potok nebo řeku a obrať její tok – ať teče opačným směrem, než tekla před tvým zásahem – co bylo před chvílí po proudu, je teď proti němu.
  5. Vyjdi si ráno na kopec v okolí a pokochej se výhledem na východ slunce, experti mohou klidně i vybíhat.
  6. Odpovídej celý den na každou otázku pouze ano nebo ne. Pokud se ti podaří přesvědčit ostatní, plňte to klidně ve větším počtu. Čím víc účastníků, tím větší sranda a chuť své přátele v průběhu dne pozabíjet.
  7. Vyšplhej na nejvyšší strom ve tvém okolí. Dej pozor na bezpečnost!
  8. Pusť se s ostatními ze svého kmene do výzvy „24 hodin na stromě“.
  9. Nepoužívej celý den svou dominantní ruku – pravák pravou, levák levou.
  10. Uvař si na táboře něco, co jsi tam nikdy nejedl, např. hamburger, svíčkovou… Své výsledné veledílo pak můžeš vyfotit a hodit na vaše oddílové stránky.
  11. Udělej si výlet, v rámci kterého si zaplaveš v jezeře, rybníku, řece apod.
  12. Postav s přáteli lidskou pyramidu.
  13. Vstaň na táboře ještě před budíčkem, sedni si do trávy a užívej si ticho a klid.
  14. Udělej něco, co jsi ještě nikdy nedělal.
  15. Pusť se do výzvy „Měsíc bez zmrzliny“.
  16. Piš měsíc báseň, do které každý den přispěješ alespoň čtyřmi verši.
  17. Vymaluj si omalovánku.
  18. Vyrob ze dřeva lodičku a udělej se svými přáteli závody po řece o to, čí loď dopluje dál.
  19. Vezmi si krosnu a vyraz na pár dní do přírody na vandr.
  20. Projdi se boso. Táborníci mohou klidně celý (tý)den.
  21. Sprchuj se týden (nebo klidně celý měsíc) studenou vodou.
  22. Choď celý týden spát před 23. hodinou.
  23. Jdi si zaběhat.
  24. Dej si ranní rozcvičku, i když zrovna nejsi na táboře.
  25. Využij špatné počasí ke zrealizování filmového maratonu.

Kolik výzev máš splněno, můžeš společně s fotkami sdílet s hashtagem #roverskyparez, nebo na e-mail Roverského Kmene: .

Nejpovedenější fotky z výzev a s Roverským pařezem otiskneme v zářijovém čísle.

Zapojuji se ve vedení skautů a skautek. Kromě skautingu ráda cestuji, poznávám nové věci, zajímám se o sport nebo čtu.