Světové skautské Jamboree 2023 bude v Koreji!

Autor: CMT (Contingent Team Management) – vedení kontingentu

Draw your Dream! Tak zní motto světového Jamboree, které se uskuteční 1.–12. srpna 2023 v areálu SaeManGeum v Jižní Koreji. Registrace se otevírá již 15. 3. 2022 a součástí výpravy českého kontingentu se můžeš stát i ty!

O co vlastně jde?

Světové skautské Jamboree (WSJ) je největší akce pořádaná skautskou organizací pro lidi z celého světa, která se koná každé čtyři roky v jiné zemi světa. Hlavní myšlenkou setkání je poznávání jiných kultur a podpora míru a porozumění.

Každý stát vysílá na Jamboree jeden kontingent, který se skládá z dobrovolníků vedoucích výpravu (CMT – Contingent Management Team), dospělých dobrovolníků (IST – International Service Team) a dětských účastníků.

autor – Dominik David

Kam to vlastně pojedeme?

Areál Jamboree se jmenuje SaeManGeum a přezdívá se mu Země možností a naděje. Rozkládá se na šest kilometrů dlouhé rovině u Žlutého moře, ale neboj, v areálu budou jezdit autobusy.

Světové setkání se bude konat v Korejské republice na jihu stejnojmenného poloostrova. V korejštině můžem stát nazvat Tehan Minguk nebo zkráceně Hanguk. Rozlohou je jen o málo větší než Česká republika, zatímco my jsme světově v rozloze 115., Korea je 107.

Jak se můžeš zúčastnit?

Registrace bude spuštěna již 15. 3. 2022 ve 20:00! Registrovat se můžeš jako jednotlivec nebo jako celá patrola skládající se z jednoho vedoucího a devíti účastníků. Skautky a skauti narozeni v rozmezí 22. června 2005 – 31. června 2009 se mohou registrovat v rámci patroly jako účastníci.

Skautky a skauti narozeni před 22. červnem 2005 se mohou registrovat jako vedoucí patroly účastníků, nebo jako IST dobrovolníci. Veškeré důležité informace najdeš na našem webu.

zdroj: Junák – český skaut

Český kontingent má vlastní web a sociální sítě!

Facebook: World Scout Jamboree – Czech Contingent
Instagram: @wsjcz
Web: https://jamboree.cz/

Na světové Jamboree přes Operaci K

Operace K je program organizovaný pořadateli Jamboree, kdy pořadatelé až devíti mladším účastníkům a jednomu vedoucímu zaplatí účastnický poplatek Jamboree 2023, který činí 520 dolarů, a zpáteční letenku.

Program je určen skautům, kteří by se jinak akce účastnit nemohli, protože mají nějaké specifické potřeby (sociální nebo finanční komplikace, které by účast finančně znemožňovaly) a zároveň jsou skauty tělem i duší, kteří by Junák měli na takovéto akci reprezentovat. O podmínkách Operace K se dočteš na webu u informací k registraci.

Vzkaz od vedoucího českého kontingentu

„Korejská kultura spojená s WSJ 2023 slibuje nezapomenutelný zážitek pro každého účastníka, který na tuhle akci spolu s námi vyrazí. Spuštění registrace je za rohem a my se na vás těšíme a na všechna setkání s vámi, než příští léto vyrazíme na Jamboree samotné.“

Radomír Švihel – Radar
Radomír Švihel – Radar, 24. Světové Jamboree 2019 – Photo by Tom Copeland

Pocházím ze Zlína, kde v Malenovicích vedu roverský kmen „Grafický skauting“. Momentálně jsem ale k zastižení spíše v Brně, kde studuji na Masarykově univerzitě. Moje další skautská činnost směřuje ke skautským akcím. Podílela jsem se na Central European Jamboree 2022 a momentálně mám na starost PR a komunikaci českého kontingentu na World Scout Jamboree 2023. Jsem dobrovolnicí ve Skautském krizovém centru ve Zlíně.