sloupek inspirace

Svojsíkův závod trochu jinak

Myšlenka, že bychom mohli udělat Svojsíkův závod pro RS se zrodila úplně náhodou. Už nějakou dobu jsem si říkala, že pro mladší členy je hromada akcí a pro RS mi chyběla zážitková akce, která by byla blízko a dostupná. Proto jsem se zeptala lidí ve středisku a okresu, jestli by na závod přijeli a odpověď byla, že ano. Společně jsme se rozhodli pro náhodné rozlosování hlídek, abychom se lépe poznali. Zprvu jsem nevěděla, jak akci přesně připravit, ale díky podpoře ostatních lidí jsme setkání mohli uskutečnit.

Náhodně rozlosované hlídky družstva soutěžily na asi deset kilometrů dlouhé trase v okolí Lanškrouna. Celkem bylo sedm stanovišť, které prověřily skautské znalosti, například:  spolupráci týmu, znalost první pomoci, šifrování, rozdělávání ohně či vázané stavby. Vlastně docela podobná stanoviště jako pro skautskou věkovku. Během závodů se vyskytly malé nepříjemnosti, ale neměly žádný dopad na celý průběh závodů. Jsem ráda, že jsem si vyzkoušela organizovat podobnou akci, i když jsem zpočátku měla strach, jak se akce povede.

Závodů se celkem zúčastnilo 14 lidí, kteří přijeli z různých míst našeho okresu. Po závodech jsme se sešli u táboráku, povídali si a sdíleli své dojmy ze dne. Myslím, že to bylo příjemné setkání a věřím, že se nám příští rok podaří uspořádat akci znovu.

autorka: Martina Dušánková

středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun