Přehled

Výsledky letního experimentování s kávou

Horké léto je za námi a prožili jsme i spoustu roverských dobrodružství. V letní příloze Roverského kmene Pařez jsme publikovali článek o experimentální kávě. Jeho součástí byla výzva, ať nám posíláte různorodé realizace přípravy kávy.

První fotografie nabízí espresso tonic v táborovém prostředí.

autorka: Veronika Mikulíková – Letty

Druhá fotografie je realizace vskutku experimentální –  horní část PET lahve s dírou ve víčku a látkovým filtrem. Podle zaslané korespondence se hodí na puťáky a lze připravit i s papírovým filtrem. Původní návrh tohoto udělátka pochází od J-Pího z oddílu Panterů.

Za obě fotografie děkujeme Veronice Mikulíkové – Letty z 1. dívčího brněnského oddílu.

Závěrem přikládám jednu naši kuriozitu, která se stala na našem táboře. Podařilo se nám urazit horní část moka konve a museli jsme fungovat bez ní.

autorka: Lenka Gregorová

V Brně se věnuji na univerzitě médiím.

Roverské sloužím plním v Skautském institutu v Brně a Olomouci a Roverském kmeni.

Stále ještě zástupce vedoucího skautů v Lanškrouně.

Na sítích jako variace na @im.vyp