Pozvánky

Navigamus 2022

water drop
Photo by Pixabay on <a href="https://www.pexels.com/photo/water-drop-40784/" rel="nofollow">Pexels.com</a>

Přijďte se stát na čtyři dny těmi pravými námořníky, kteří se budou plavit se svými flotilami, obchodovat, mapovat a osidlovat nový kontinent. Při programu na suchu i na vodě budete mít možnost prověřit své schopnosti a skautské dovednosti. To pravé dobrodružství čeká právě na vás!

Navigamus 2022 se uskuteční 2.–5. 6. 2022 na jezeře Matylda v Mostě. Jedná se o celorepublikové setkání vodních skautů a skautek, které se koná jednou za tři roky. Této nejvýznamnější akce vodních skautů se pravidelně účastní 1500 skautů a skautek ze všech koutů republiky, kteří ukazují všestrannost a kreativitu skautského hnutí.

Tématem programu jubilejního 10. Navigamu 2022 je životní příběh Augustina Heřmana, českého průzkumníka, mořeplavce, obchodníka, kartografa a korzára, který přes Holandsko odplul do Severní Ameriky, kde se proslavil v Novém Amsterdamu (pozdějším New Yorku) a v Marylandu. Stal se prvním Čechem, který se prokazatelně usadil v Americe. Během svého bohatého života Augustin zmapoval velkou část Ameriky, obchodoval s indiány a získával od nich pozemky. V roce 1649 si pořídil loď La Grace. Část svého života úspěšně napadal lodě v Karibiku. Jeho odkaz v Americe ukazuje, že nikdy nezapomněl být Čechem tělem i duší. O příběhu Augustina Heřmana se dočteš více v Modrých stránkách, jejichž autorem je Vladimír Cvrček – Vezír, a jsou k nalezení na webu vodních skautů.

Každý ročník Navigamu je také charakterizován nějakým zvířetem. Tím je pro letošní jubilejní 10. ročník mýval.

O Matyldě

Původní důl Matylda (dříve důl Vrbenský) je uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero v severozápadní části města Most. Na některých mapách je proto uváděn jako Vodní nádrž Vrbenský, jak se původně důl jmenoval. Po skončení těžby byla společně s rekultivací zahájena v roce 1986 i stavba této nádrže, do které se začala o šest let později napouštět voda, která byla přivedena Nechranickým přivaděčem, ten dodnes slouží ke každoročnímu dopouštění vody.

Vodní nádrž s celkovou rozlohou 38,7 hektarů a průměrnou hloubkou okolo čtyř metrů slouží hlavně k rekreaci, provozování vodních sportů či rybaření. Po loňské rozsáhlé rekonstrukci blízkého okolí je nádrž lemována písčitými a oblázkovými plážemi a novými přístupovými moly.

Pojď do toho s námi!

Přidej se do servis týmu! Chceš si užít největší akci roku 2022 pro vodní skauty (a nejen pro ně) z pohledu „servisáka“? Tak neváhej a přihlaš se na webu Navigamu. Poznáš přípravu velkého setkání všech skautů a následně si můžeš říkat, že bylo skvělé i díky tobě!

Žádná velká akce se neobejde bez servis týmu. Proto pro Navigamus 2022 hledáme spolehlivý tým, který zajistí jeho hladký průběh. A ty v něm nesmíš chybět!

Jako člen servis týmu Navigamu 2022 bys měl splňovat tyto podmínky:

• Spodní věková hranice je stanovena na 15 let, shora věk omezen není.
  • Měl bys mít chuť podílet se na přípravách této velké akce.
  • Na Matyldě se musíš hlásit o den dříve, tedy ve středu 1. 6. 2022.
  • Budeš součástí týmu až do úplného konce, tedy do neděle 5. 6. 2022 do doby, než vše uklidíme.

Být součástí servis týmu má i své výhody:

• Stravování ti zajistíme od středečního rána až do nedělního večera.
  • Budeš mít možnost realizovat se v zázemí, logistice, programu, v PR či jako doprovod zahraničních hostů.
  • Strávíš v krásném prostředí jezera Matylda a ve skvělé partě lidí minimálně o den více než účastníci!
  • Zažiješ program, který bude připraven pouze pro servis tým.
  • Uvidíš přípravu i realizaci akce a můžeš osobně poznat organizátory.
  • A hlavně – pokud přežiješ závratné tempo až do konce, vrátíme ti většinu registračního poplatku.

Přijímáš tuto výzvu? Ať už vlastníš kroj modrý, béžový, či dokonce v jiném odstínu, nesmíš na akci chybět. Buď u toho s námi!

Těšíme se na tebe!