Rébus

Pila

Tajenka: 7 písmen

Hádanky

Při slavnostních příležitostech často se nosí, nehodí se však být při tom bosý. (Kroj)

Lepší než-li vyslat sovu, je znát abecedu ….(Morseovu)

Má dřevěnou ohrádku a přece to není výběh. Před nepřízní počasí chrání a přece není z cihel. Co je to? (Podsadový stan)

Je hlavní součástí kyselých dešťů, způsobuje mnoho vážných dopravních nehod, její vdechnutí může zabíjet. V plynné formě způsobuje popáleniny, v kapalné zase přispívá k erozi a přesto se s ní denně setkáváme. O jakou nebezpečnou chemikálii jde? (Voda)

Studuji chemické inženýrství na VŠCHT v Praze. Hraju závodně badminton, ale mám rád v podstatě všechny sporty. Ač nemám hudební sluch, snažím se učit na kytaru. Ve volném čase se taky bavím tvorbou webů. V Roverském kmenu patřím do vědecké miniredakce.

autor

Pila

Tajenka: 7 písmen

Hádanky